Büyükleri Bırakan Balinalar, Bu Küçük Altcoin’lere Dalıyor!

Yeni on-chain analizler, Bitcoin’in 27 bin dolara gerilediği son düzeltmede balinaların daha az bilinen altcoin’lere yöneldiğini gösteriyor.

Balinalar odaklarını küçük hacimli altcoin’lere kaydırıyor

Bitcoin fiyatı, 17 Nisan haftasında 30 bin dolar bölgesini tekrar kaybetti. Düşüş bu sefer rallinin başlangıç noktası olan 28 bin dolara kadar derinleşti. Ethereum fiyatı, aynı zaman diliminde nispeten daha az kayıpla altcoin piyasasını güçtü tutuyor. Bununla birlikte, balinalar gelen eğilimi sezmiş ve bu nedenle odaklarını büyük ölçüde diğer altcoinlere kaydırmış olabilir.

Santiment’in analizlerine, balinalar Bitcoin fiyatı düşerken küçük hacimli birkaç altcoin’i biriktiriyor. Bir önceki yükselişin ardından balinalar, odaklarını yaklaşık 900 milyon dolarlık piyasa değerine sahip Rocket Pool gibi coin’lere kaydırdı. Santiment verilerine göre, RPL fiyatı 61,89 dolar yerel zirvesinde işlem görürken değeri 100.000 doları aşan yaklaşık 70 işlem gerçekleşti.

Ayrıca, Phala Network (PHA) ile çok sayıda işlem kaydedildi. Veriler, yaklaşık 53 milyon dolar değerinde 308,2 milyondan fazla PHA transfer edildiğini gösteriyor. Bu transferin PHA’nin piyasa sürülmesinden bu yana en büyük 3. işlem balina işlemi olduğunu belirtelim. Balina daha sonra bu fonları borsa dışı başka bir balina cüzdanına aktardı.

Balinalar az bilinen altcoin’lere yöneliyor

Bu çıkarım, coinlerin gas ücretlerinde lider olmasıyla destekleniyor. Son zamanlarda Santiment, bazı platformların lider Ethereum veya Wrapped-ETH veya USDT’den daha yüksek gas ücretleri kaydettiğini bildirdi. Balinalar bunların yerine TROLL, APED ve BOBO gibi coin’lerde anormal derecede transferler gerçekleştirdi.

Bu nedenle, verilerinde gösterdiği gibi, balinaların odaklarını büyük hacimli coin’lerden orta ve küçük büyüklüğe doğru bir kayma başladığı açık. Artık Ethereum (ETH) fiyatı, BTC fiyatındaki keskin düşüşe rağmen 1900 doların üzerinde büyük ölçüde sabit kaldığına göre, önümüzdeki günlerde güçlü bir alt sezon beklenebilir.

Bununla birlikte, orta ve küçük hacimli tokenlerin rallisi, Ethereum, Solana, XRP, vb. gibi popüler altcoinlerden daha yüksek görünüyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, yeni yatırım ve ortaklık haberleri fiyatlanmaya devam ediyor.

Ethereum için sırada ne var?

Ethereum yatırımcılarının 2000 doları geçtikten sonraki coşkusu uzun sürmedi. Son satış, ETH’yi 1850 dolar bölgesine doğru geri dönmeye zorladı. Teknik analizler, ETH fiyatının 13 Ağustos 2022’den itibaren günlük zaman diliminde bir düşüş emri bloğunu takip ettiğini gösteriyor. Bu direnç, Ethereum’un sekiz ay sonra ilk kez aştığı 2025 dolardı. Boğalar bu seviyeyi tutamadılar ve ETH’de BTC’in ivmesini takip etti.

Ethereum ayıları 2000 doların üzerindeki savaşı kazandı ve fiyatları düşüş eğilimi bloğunun altına düşmeye zorladı. Bu da, son haftalarda güçlenen trend değişimi beklentisini geçersiz kıldı. Gerçeğe uygun değer farkının (beyaz) yeniden test edilmesi, Ethereum fiyatlarında bir sıçrama görebilir. Daha fazla düşüşte, 1840 dolar bölgesinde başka bir destek bölgesi mevcut olacak. 1830 doların altına düşüş, günlük yapıyı düşüşe çevirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir