Hugh Jackman kanser korkusunu sosyal medyada paylaştı

54 yaşındaki Avustralyalı aktör, doktorunun potansiyel olarak cilt kanserinin en yaygın türü olan Bazal Hücreli Karsinom olabilecek küçük şeyleri fark etmesi üzerine iki biyopsi yaptırdı.

2017’de Hugh Jackman, iki yıllık süre içinde cilt kanseri nedeniyle yüzünden defalarca operasyon geçirmişti. Ünlü oyuncu şimdi yeniden aynı endişeyi taşıyor. Jackman, sosyal medyada paylaştığı bir videoda burnundaki bandajla hayranlarına şunları söyledi:

“Hey Millet. Biri beni sokakta görürse diye benden duymanızı istedim. Az önce iki biyopsi yaptırdım. Harika olan doktorum Dr Iron’a gittim. İki ya da üç gün içinde öğreneceğim ve öğrenir öğrenmez de size haber vereceğim.”

Jackman, şu anda cildinde oluşan güneş lekelerinin 25 yıl önce dışarıda geçirdiği zamanlardan kaynaklandığını itiraf etti ve hayranlarını uyardı: “Lütfen güneş kremi sürün. Buna değmez. Ne kadar bronzlaşmak istersen iste bana güven.”

2015’te ABC News’e konuşan oyuncu, çocukluğunun tamamen dışarıda geçtiğini ve güneş kremi gibi koruyucu merhemlerin ailesinde bir öncelik olmadığını söylemişti: “Babamın veya annemin onu satın aldığını veya bize sürdüğünü hiç sanmıyorum. En çok hatırladığım şey, dışarıda olmanın kuralı, yemekten sonraki yarım saat içinde yüzmemize izin verilmemesiydi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir