Kendisinden ayrılan kadına bombalı tuzak kurdu!

Olay, 7 Ocak 2022’de Ulukavak Mahallesi Sakarya 3’üncü Sokak’ta meydana geldi. Park halindeki otomobilinin altına düzenek yerleştirildiğini fark eden Hatun Demir, polise bildirdi. İhbarla bölgeye trafik, asayiş ve bomba imha ekipleri sevk edildi. İncelemede, otomobile bomba düzeneği yerleştirildiği tespit edildi. Çevrede güvenlik önlemi alan ekipler, bölgedekileri uzaklaştırdı.

Bomba imha uzmanlarınca bomba düzeneği güvenli alana alınarak, fünye ile patlatıldı. Patlama sırasında 3 araçta hasar oluştu. Bomba düzeneğinin üzerinde pil ve bazı parça ile aparatlar bulundu. Parçalar, incelenmek için polis merkezine götürüldü. Hatun Demir’in de şikayeti ile geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Bomba düzeneğini otomobile yerleştirdiği iddia edilen Kadir Karadağ ile kendisine yardım ettiği öne sürülen Şükrü Gül gözaltına alındı ve çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Kadir Karadağ ile Şükrü Gül hakkında ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme’ suçlarından 23’er yıla kadar hapis istemiyle 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Bir önceki duruşmada savcı mütalaasını verdi

Diğer tutuklu sanık Şükrü Gül ise yaşanan olaylarla hiçbir ilgisinin olmadığını belirterek tahliyesini talep etti. Detaylı savunma için süre talep edildi. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir