Balıkçılar O Kente Akın Etti: Fiyatlar Düşecek Mi?

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, son günlerde balığın bol olduğunu duyan balıkçıların avlanmak için kente geldiğini söyledi.

Hamsi bolluğunun balıkçının yüzünü güldürdüğünü ifade eden Pehlivanoğlu, balıkçıların bol hamsiyle döndüğünü ifade etti. Pehlivanoğlu, “Sezona hamsiyle başladık. Sonra bir durgunluk oldu. Rüzgarın sert esmesi nedeniyle de bir süre avcılık olmadı. Son günlerde hamsi bolluğu yaşandığı için çevre illerden de gelen balıkçılar ilimize gelerek nasiplerini aramaya başladı. 2-3 gündür bol hamsiyle balıkçılar limana dönüyor” dedi.

FİYATLAR DÜŞECEK Mİ?

Pehlivanoğlu, hamsi bolluğunun bir süre daha devam edeceğini ifade ederek, balık arttıkça fiyatlarında düşeceğini dile getirdi.

Hamsinin bol olmasının diğer balıkçıları da kente çektiğini aktaran Erol, “İstanbul’dan bu tarafa bir hamsi akını oldu. Balıkçılarda hamsinin peşine ilimize geldi. Balıkçılar burada hamsiye ağ atıyor. Limana tekneler boş dönmüyor. Tezgahlarda çok güzel taze hamsi var” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir