Emeklilerin 5 Bin TL İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emekli ikramiyesi 5 bin TL olarak bir kereye mahsus Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla verilecek ancak çalışma hayatına devam eden emekli vatandaşlar ikramiye alamayacak. Emekli ikramiyesi banka hesaplarına ne zaman yatacak henüz belli olmadı ama Kasım ayının ilk 15 günü içerisinde hesaplara yatırılması bekleniyor.

5 bin TL emekli ikramiyesi hakkında merak edilen detaylar geçtiğimiz günlerde belli oldu. Milyonlarca emekli vatandaştan bir bölümünün yararlanamayacağı ikramiye çalışanlara verilmeyecek, dul ve yetim aylığı alanlara ise kısmi olarak ödenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla tek seferlik verilecek olan emekli ikramiyesinin Kasım ayının ilk iki haftası içerisinde hesaplara yatırılacağını belirtti.

5 bin TL emekli ikramiyesi kimlere verilecek?

Kabine toplantısı ardından konuşan Erdoğan, emekli ikramiyesi kimlere verilecek açıkladı. Erdoğan, emekli ikramiyesinin çalışmaya devam eden emeklilere verilmeyeceğini duyurdu.

“Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bu ödemeler Kasım ayının ilk yarısı itibariyle emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır. Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz. Bu kararın hayırlı olmasını diliyorum.”

Dul ve yetim maaşı alanlar ikramiye alacak mı?

Dul olup çocuğu olmayanların yüzde 75, dul olup çocuğu olanların yüzde 50, yetim olanların ise yüzde 25 oranında ikramiyeden faydalanması bekleniyor.

Buna göre çocuklu ve dul olan vatandaşların ödemeleri 2500 TL, yetim ödemesinin 1250 TL’de kalacağı belirtiliyor.

Emekli ikramiyesi ne zaman verilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla tek seferlik verilecek olan emekli ikramiyesinin Kasım ayının ilk iki haftası içerisinde hesaplara yatırılacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir