Sahalarda Mücadele Devam Ederken, Ekim Ayında Borsa’nın Galibi Kim Oldu?

Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketleri içinde ekimde yüzde 27,7 oranında yükselen, ligin de lideri Fenerbahçe yatırımcısını güldüren taraf oldu.

Fenerbahçe, yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu

Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketleri arasında ekim ayını Fenerbahçe, yüzde 27,7 yükselişle tamamlarken, Trendyol Süper Lig ve Avrupa’da grup lideri olan Fenerbahçe taraftarından sonra yatırımcısını da sevindirdi.

Galatasaray (GSRAY) geçen ay yüzde 15,3 kazandırırken, Beşiktaş (BJKAS) yüzde 1,6 oranında artış gösterdi. Eylül ayında Borsa’nın lideri olan Trabzonspor ekimde yüzde 17,9 oranında düştü.

Spor kulüpleri hisselerinin içinde yıl başından bu yana transferler, sponsorluk anlaşmaları etkisiyle yükselişler sert oldu.

2022 yılını 5,94 lira seviyesinden tamamlayan Beşiktaş hissesi ekim ayında 44,30 lira olurken, yıl başından bu yana 7 katın üzerinde değer kazandı. Beşiktaş, borsada yıl sonuna göre yüzde 645,8 oranında arttı.

Yıl başından bu yana Galatasaray yüzde 103,5, Fenerbahçe yüzde 78,6, Trabzonspor ise yüzde 12,4 oranında yatırımcısına kazandırdı.

Halka açık ve işlem gören 4 spor şirketinin en yüksek piyasa değerine sahip takımı Fenerbahçe olurken, ekim ayında 12 milyar 887 milyon 196 bin lira piyasa değerine ulaştı.

Beşiktaş, 10 milyar 632 milyon lirayla ikinci en yüksek piyasa değerine sahip takım olurken, Galatasaray’ın piyasa değeri 9 milyar 450 milyon lira, Trabzonspor’un da 3 milyar 90 milyon lira oldu.

Borsada işlem gören 4 spor şirketinin sayısal verileri bu şekilde:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir