Trafik sigortasında şubat ayı prim artış oranı belli oldu

SEDDK açıklamasına göre, zorunlu trafik sigortası prim ücretlerinde artışa gidildi. Genelgeye göre, 14/7/2007 tarih ve 26582 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmeliğin Geçici 11’inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca 2024 yılı Ocak ayında araç grubu ve kullanım türüne göre uygulanan baz primler, 2024 yılı Şubat ayı için yüzde 10 artırılarak uygulanacak.

1 Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe giren genelge hükümleri, SEDDK Başkanı tarafından yürütülecek.

Daha önce zorunlu trafik sigortası aylık azami prim artış oranı, 2024 yılının ilk 4 ayı için yüzde 5 olarak belirlenmiş; Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), yetkisini kullanarak trafik sigortasındaki yüzde 5’lik prim artışını ocak ayı için yüzde 10’a çıkarmıştı.

Böylelikle ocak ayında yüzde 10 olarak uygulanan prim artış tarifesi şubat ayında da yüzde 10 artış kaydedecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir